نرم افزار رستوران ، نرم افزار فست فود ، نرم افزار کافی شاپ ، سپند

آموزش محصولات نرم افزاری :

ما بر این باوریم که داشتن کاربرانی ماهر و آموزش دیده به شما امکان می‌دهد که بیشترین سود را از خرید محصولات سپند ببرید و شناخت بهتری از نیازهای خود و چگونگی پاسخگویی به این نیازها به‌دست آورید . ما با اعتقاد به اهمیت آموزش کاربران و به حداکثر رساندن سود مشتری با فراهم آوردن فضای آموزشی و امکانات مناسب، خدمات آموزشی گسترده‌ای را به مشتریان خود ارائه می کنیم.


شیوه‌های آموزشی سپند :

 

                                                                        

آموزش‌ هنگام استقرار :

پس از خرید محصولات سپند، کارشناسان ما به موازات استقرار سیستم، چگونگی کار با آن بخش را به طور خلاصه به کاربران شما آموزش می‌دهند. هر چند برای تسلط کامل در نرم افزار خریداری شده ، شرکت در دوره آموزشی آن ضروری است.

آموزش‌ به مشتریان جدید :

به جز آموزش‌های کلی و عمومی هنگام استقرار سیستم، بر اساس شرایط قرارداد، کاربران مجموعه شما می‌توانند در دوره‌های آموزشی حضوری ، شرکت کنند و یک نرم افزار را به طور کامل و متمرکز، بر اساس طرح درس مشخص و استانداردهای آموزشی ما فراگیرند.همچنین اگر کاربران سیستم شما تغییر کنند و یا پس از مدتی استفاده از سیستم، کاربران شما نیاز به بازآموزی نرم‌افزار داشته باشند، می‌توانید با معرفی کاربران خود و پرداخت هزینه دوره، امکان یادگیری کامل کار با سیستم را برای آنها فراهم نمایید . همچنین در صورت تمایل و داشتن شرایط لازم، امکان برگزاری دوره‌های آموزشی در محل مجموعه شما نیز وجود دارد.

                                              
                                                      

ارائه مستندات آموزشی :

لوح فشرده آموزشی بصورت چند رسانه ای و بصورت گام به گام همراه با بسته نرم افزاری آموزش کاربری و ورود اطلاعات در نرم افزار برای کاربران به موازات استقرار سیستم و به طور خلاصه : آموزش در سطح کاربران عادی و صندقداران ، آموزش در سطح مدیران مجموعه به منظور استفاده از گزارشات نرم افزار و تحلیل آنها ، آموزش به حسابرس و انباردار به منظور استفاده از نرم افزار در فرآیند حسابرسی و انبار داری .