نرم افزار رستوران ، نرم افزار فست فود ، نرم افزار کافی شاپ ، سپند

معاون فنی معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شیراز بر اهمیت ویژه نقش رستوران ها در سلامت جامعه، با توجه به افزایش مصرف مواد غذایی رستورانی، تاکید کرد.

به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی (وب دا)؛ دکتر فریبا مرادی با بیان این مطلب افزود: به دلیل تغییر شیوه زندگی افراد جامعه و ماشینی شدن سبک زندگی، استفاده از غذاهای آماده و رستورانی افزایش یافته و مصرف آن در خانواده های ایرانی، امری اجتناب ناپذیر است.

 

وی اظهار کرد: بنابراین تهیه غذای سالم در رستوران ها و مراکز جمعی تهیه و توزیع غذا نظیر بیرون برها نقش مهمی در سلامت جامعه ایفا می کند.

دکتر مرادی گفت: از ویژگی های یک رستوران سالم می توان به سرو غذای کم نمک و کم چرب در رستوران، تهیه غذا به صورت بخارپز، آب پز و کبابی به منظور کاهش ابتلا به بیماری های قلبی عروقی و سایر بیماری ها و استفاده از روغن مایع در طبخ غذا و در صورت سرو غذاهای سرخ شده، استفاده از روغن مایع مخصوص سرخ کردنی اشاره کرد.

معاون فنی معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شیراز ادامه داد: سرو غذاهای دریایی البته با طبخ صحیح به صورت بخارپز، کبابی یا کم روغن و کم سرخ شده حداقل هفته ای دو بار، استفاده از سبزیجات خام یا آب پز به همراه میوه های فصل به دلیل تأمین ویتامین و املاح موردنیاز بدن، استفاده از ماست پاستوریزه کم چرب و سالاد با چاشنی هایی مانند آب لیمو، سرکه، آب نارنج، روغن ریتون و سبزی معطر به جای سس مایونز که حاوی چربی زیاد باشد، دیگر نکات مربوط به سلامت مواد غذایی رستوران ها است.

وی خاطرنشان کرد: توصیه می شود در رستوران ها به جای نوشابه های گازدار که به علت قند زیاد باعث چاقی افراد می شود، از نوشیدنی های سالم مثل دوغ پاستوریزه و کم نمک و بدون گاز، آب بهداشتی و یا ماء الشعیر استفاده شود.

دکتر مرادی بیان کرد: با توجه به اهمیت مصرف نان سبوس دار در پیشگیری از بسیاری از بیماری های شایع، در رستوران های سالم، بهتر است نان مورد استفاده روزانه از انواع سبوس دار مثل نان سنگک و نان های حجیم و نیمه حجیم انتخاب شود.

وی تأکید کرد: بهتر است مردم نیز هنگام انتخاب غذا در رستوان، غذاهای سالم را سفارش داده و به نحوه طبخ غذا در رستوران توجه کنند.

معاون فنی معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شیراز یادآور شد: با توجه به اینکه اضافه وزن و چاقی، دیابت، بیماری های قلبی عروقی، فشارخون و چربی خون بالا و انواع سرطان ها در کشور ما شایع است، بهتراست مردم جامعه در مصرف غذاهای بیرون بر و آماده زیاده روی نکرده و از غذاهای خانگی که با مواد اولیه ایمن و سالم تهیه شده و روش طبخ آن کاملا صحیح باشد، استفاده کنند./126/203/120